Grup Şirketlerimiz

Uğur Soğutma A.Ş.

Uğur Soğutma A.Ş. 18 Nisan 1954 yılında Aydın Nazilli’de dondurma makineleri imalatıyla başladığı ve 1986 yılında Türkiye’nin ilk derin dondurucusunu ürettiği serüvende bugün, 220.000 m² faal kapalı alana sahip ana fabrikası, 91.000 m² kapalı alana sahip Nazilli Organize Sanayi fabrikası, toplam 2000 çalışanı, 850’nin üzerinde satış noktası, 240′a yakın Uğur Yetkili Servis Merkezi ile 5 kıtada 142 ülkeye yarım asrı aşan tecrübesi ile hizmet vermekte ve lider firma olma özelliğini sürdürmektedir.

Ayrıca Uğur Soğutma A.Ş. etkin ve çözüm odaklı çevre politikaları, zorunluluktan öte “sorumluluk” olarak gördüğü sosyal projeler ile ülkemizin ve dünyamızın geleceğine dair bir duyarlılık oluşturmak ve bu duyarlılığı mümkün olduğunca daha geniş çevrelere yaymak konusunda da adından söz ettirmektedir.

Uğur Motorlu Araçlar A.Ş.

Uğur Şirketler Grubu bünyesindeki Uğur Motorlu Araçlar A.Ş. ; Türkiye’de motorlu araçlar dendiğinde akla gelecek tüm ihtiyaçlara yönelik motosiklet modelleri, yedek parça ve aksesuar çeşidini karşılayabilecek bir üst şirket konumundadır.

Uğur Motorlu Araçlar A.Ş. çatısı altında 2004 yılında kurulan ve motosiklet sektörünün satış lideri olan Mondial, Dünya çapında kalitesi kanıtlanmış markaların motosiklet aksesuar ve yedek parça ürünlerini bir arada topladığı Motovento, 1964 yılında Tayvan’da kurulan ve Dünya’nın en büyük motosiklet, scooter ve ATV üreticilerinden biri olan Kymco, 1989 yılında kurulan, ATV, UTV ve motosiklet üretici CF Moto ve çevreye duyarlı, gürültü kirliliği oluşturmayan, sessiz elektrikli scooter E-Mon markaları bulunmaktadır.

Kuteks A.Ş.

Kuteks A.Ş.,1984 yılında tıbbi sarf malzeme üretimi konusunda faaliyet göstermek üzere kurulmuş, 2002 yılında Uğur Şirketler Grubu’na dahil olarak grubun sağlık alanındaki başarılı temsilcisi haline gelmiştir.

Tıbbi tekstil ürünleri ile sektörün en büyük üreticileri arasına giren ve yapılan yatırımlarla sürekli büyümeye devam eden şirket, 2010 yılında Fortune markası ile pazara yeni medikal ürünler sunmuş, 2011 yılında ise Almanya’dan satın aldığı Daffny Naturcosmetics markası ile Türkiye’ye tesisleşmiş ve 2012 yılında natürel kozmetik alanına güçlü bir giriş yapmıştır.

32.500 m² açık alan ve 12.500 m² kapalı alan üzerinde üretim yapan firma, yurt içi satış noktalarının yanı sıra yurt dışında da 30’a yakın ülkeye satış gerçekleştirmektedir.

Uğur Entegre Gıda Ltd. Şti.

Uğur Entegre Gıda Ltd. Şti. 2011 yılında Nazilli Dallıca’da kurulmuş olup, kurutulmuş gıda (sebze, meyve vb.) üretmek ve işlemek amacıyla 5000 m2’si kapalı alan olmak üzere, toplamda 18000 m2’lik alana sahip, Türkiye’nin kapasite artırımına en uygun, teknolojisini sürekli yenileyen üretim tesisleri ile sektöre hızlı ve sağlam bir giriş yapmıştır. 2013 yılı başında ise, müşterilerinden gelen talepleri değerlendirerek ürün gruplarında stratejik bir değişikliğe gitmeye karar vermiş ve naturel olarak kurutulmuş incir ve kestane işleme faaliyetine geçiş yapmıştır.

Yıllık 3.000 ton üretim kapasitesiyle incir ve kestane işleme faaliyetine başlayan Uğur Entegre Gıda A.Ş. son yaptığı yatırım faaliyetleriyle birlikte, önümüzdeki dönemler içerisinde kapasitesini yıllık 10.000 ton’a çıkarmayı hedeflemektedir.

Uğur Global San. Tic. ve A.Ş.

Türkiye’de ve uluslar arası alanda çeşitli sektörlerde 60 yılı aşan sürede faaliyet gösteren ve faaliyette bulunduğu alanlarda köklü bir yer, pazar payı, know-how ve haklı şekilde isim elde etmiş olan Uğur Şirketler grubunu oluşturan hissedarların ve Yönetim Kurulu üyelerinin, kurumsal yönetişim hedefinde bir aile şirketi olarak, birlikte oluşturdukları güçlü sinerji ile yeniden bir araya geldiler.

Uğur Global Endüstriyel Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. grup şirketlerinin içinde bulunduğumuz sektörlerde yürütmekte olduğu faaliyetlerin daha da güçlenmesine destek verirken, yeni faaliyet alanları veya işbirlikleri oluşturarak ticari faaliyetlerin derinleştirilmesini ve güçlendirilmesini amaç edinmiştir.